Focifan

Ha szereted a focit akkór gyere és tudj meg többet vagy oszd meg velünk.

Barca-Stuttgart                            Videó a gólról

Kedvező helyzetbe került a Barcelona

A Barcelona 1–1-es döntetlent ért el Stuttgartban a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így kedvező helyzetből várhatja a visszavágót. A mérkőzés első húsz percében hatalmas mezőnyfölényben játszottak a katalánok, ám Cacau góljával mégis a hazaiak szereztek vezetést. Az egyenlítő gól Zlatan Ibrahimovic nevéhez fűződik, aki nem sokkal a szünet után közelről vette be Jens Lehmann kapuját.

A Stuttgart számára fontos lett volna, hogy kapott gól nélkül megússza ezt a találkozót, ám a statisztika nem szólt mellette: a VfB a legutóbbi hét hazai BL-mérkőzésén mindig kapott legalább egy gólt.

A Barcelona idegenben is nagy fölényben játszott a találkozó elején, az első tíz perc egyetlen nagyobbnak ígérkező lehetősége azonban a vendégek előtt adódott, gyors ellentámadás végén Víctor Valdésnak kellett hárítania egy megpattanó lövést.

Alig volt a hazaiaknál a labda, ám a Barca nem talált rést a svábok védőfalán, a ritka ellentámadások több veszélyt hordoztak magukban, mint a vendégek meddő mezőnyfölénye.

A 25. percben már nemcsak veszélyesebbnek, hanem eredményesebbnek is bizonyult a Stuttgart biztonsági játéka: Timo Gebhart jobb oldali beadása után Cacau fejelt a kapu bal oldalába. 1–0

A gól a svábokat feldobta, a vendégek pedig teljesen összezavarodtak – főleg hátul –, szűk tíz perc alatt háromszor is könnyen kétgólosra nőhetett volna a hazai előny. A 28. percben Pavel Pogrebnjak beadása akadt el Gerard Piqué kezében, amelyet azonban a játékvezető szerint a fiatal védő a testéhez szorított, így nem ítélt tizenegyest. Ezután Cacau került kétszer is ígéretes helyzetbe, de nem sikerült másodszor is túljárnia Víctor Valdés eszén.

Hogy ne csak a Barca-szurkolóknak kelljen idegeskedniük, arról Jens Lehmann gondoskodott, aki Messi lövésébe csak – elég ügyetlenül – beleérni tudott, de a kapufa kisegítette. A félidőben így meglepetésre állt a mérkőzés, 1–0-s előnnyel a Stuttgart vonulhatott pihenőre.

A szünet után már nem sokáig örülhettek a VfB-hívek, Piqué csúsztatása után ugyanis Ibrahimovic elé került a labda, akinek első próbálkozását ugyan még nagy bravúrral védte Lehmann, az ismétlésnél viszont már tehetetlen volt a veterán kapus. 1–1